Get Adobe Flash player

O nas

Kwartet Smyczkowy ARTE CON BRIO powstał w 1999 roku z inicjatywy artystów-muzyków, którzy postanowili połączyć swoje indywidualne doświadczenia oraz inspiracje muzyczne w nowy, ciekawy projekt, który szybko znalazł uznanie i wywołał szerokie zainteresowanie zespołem, potwierdzone znakomitymi recenzjami z licznych koncertów.

 

ARTE CON BRIO występował m.in. na 

 

  • Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Barokowej w Saint-Etienne (Francja)
  • Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej w Katedrze Pelplińskiej
  • Międzynarodowym Festiwalu "Muzyka w Katedrze" w Kołobrzegu 
  • Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej w Koszalinie
  • Międzynarodowym Festiwalu Muzycznym "Kostrinella" w Kostrzynie
  • Festiwalu "Zamojskie Dni Muzyki"
  • Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej w Słupsku
  • Festiwalu Muzyki Organowei i Kameralnej w Mikołajkach
  • Festiwalu "Bydgoskie Koncerty Muzyki Organowej i Kameralnej"
  • Festiwalu "Soleckie Wieczory Organowe i Kameralne"

 

Skład Kwartetu Smyczkowego ARTE CON BRIO

 

Krystyna Prystasz - I skrzypce, absolwentka Akademii Muzycznej w Gdańsku, klasy prof. T. Kochańskiego. Laureatka Konkursu Młodych Skrzypków im. H. Wieniawskiego w Lublinie. W latach 1984/85 zatrudniona jako muzyk kameralista w Polskiej Filharmonii Kameralnej W. Rajskiego oraz Państwowej Filharmonii i Operze Bałtyckiej w Gdańsku a także jako współpracownik Teatru Muzycznego w Gdyni. Od roku 1985 pełni obowiązki koncertmistrza Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Pomorskiej w Bydgoszczy oraz współpracuje jako kameralistka z Capellą Bydgostiensis i jako solistka z Operą Nova w Bydgoszczy. Od początku swojej działalności artystycznej koncertuje solo, w zespołach kameralnych i prowadzi działalność pedagogiczną.

 

Marta Bilińska - II skrzypce, studia rozpoczęła w Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie prof. R. Reinera a następnie kontynuowała w Akademii Muzycznej w Bydgoszczy w klasie prof. I. Żarnowskiej. Od początku studiów występowała z licznymi zespołami kameralnymi z Krakowa i Bydgoszczy, także z siostrą - pianistką Beatą Bilińską. Od 2006 roku pracuje jako muzyk I skrzypiec w Orkiestrze Symfonicznej Filharmonii Pomorskiej w Bydgoszczy oraz współpracuje z Capellą Bydgostiensis i Inowrocławską Orkiestrą Pro Arte. 

 

Mirosław Przybył - altówka, absolwent Akademii Muzycznej w Bydgoszczy klasy prof. J. Paruzela. Od 1984 roku solista Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Pomorskiej w Bydgoszczy. W latach 1989-98 wykładowca Akademii Muzycznej w Bydgoszczy klasy altówki. W latach 1990/91 solista Wielkiej Orkiestry Symfonicznej w Las Palmas (Hiszpania). Współpracuje jako kameralista z Capellą Bydgostiensis i jako solista z Operą Nova w Bydgoszczy. 

 

Agata Jarecka - wiolonczela, absolwentka Akademii Muzycznej w Łodzi, klasy prof. S. Firleja. Laureatka Ogólnopolskiego Przesłuchania w Elblągu, II nagroda w kategorii tria fortepianowe w Międzyuczelnianym Konkursie Zespołów Kameralnych w Łodzi, uczestniczka Konkursu Wiolonczelowego ARD w Monachium. W latach 1989-91 koncertmistrz wiolonczel w Polskiej Filharmonii Kameralnej W. Rajskiego w Gdańsku. Obecnie z tytułem dr hab. jest prorektorem Akademii Muzycznej w Łodzi i prowadzi w tej uczelni klasę wiolonczeli.

 

Współpracują na stałe z Kwartetem Smyczkowym ARTE CON BRIO

 

Jan Przytuła - wiolonczela, wychowanek PSM I i II stopnia w Zamościu, absolwent Akademii Muzycznej w Bydgoszczy, klasy prof. R. Sucheckiego. Jest uczestnikiem wielu prestiżowych kursów mistrzowskich m.in. w Łańcucie, Paryżu, Saarbrucken, Murcia, Mannheim - u prof. Kuntze (uczeń M. Roztropowicza). Od 1997 roku solista - II koncertmistrz wiolonczel Opery Nova w Bydgoszczy. Współpracuje z Capellą Bydgostiensis i Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Pomorskiej w Bydgoszczy. 

 

Krzysztof Krymer - skrzypce, absolwent Akademii Muzycznej w Bydgoszczy w klasie prof.  A. Cofalika. Związany z Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Pomorskiej, współpracuje z Capellą Bydgostiensis i Inowrocławską Orkiestrą Pro Arte, prowadzi orkiestrę „Come amabile”, jest koncertmistrzem Orkiestry im. Straussa, zajmuje się także kompozycją i aranżacją.